Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ogromna inwestycja kolejowa w Przemyślu. Chce ją realizować aż osiem podmiotów [WIZUALIZACJE]

Redakcja
Jedna z największych inwestycji w regionie. Przebudowa stacji postojowej Przemyśl Bakończyce oraz budowa ekologicznej myjni całorocznej.
Jedna z największych inwestycji w regionie. Przebudowa stacji postojowej Przemyśl Bakończyce oraz budowa ekologicznej myjni całorocznej. PKP Intercity
PKP Intercity otworzyło oferty po ogłoszonym w połowie roku przetargu na przebudowę stacji postojowej Przemyśl Bakończyce oraz budowę ekologicznej myjni całorocznej. Oferty przesłało aż osiem podmiotów, z czego dwa to konsorcja kilku firm.

To będzie jedna z największych inwestycji w Przemyślu w ciągu ostatnich 20 lat. PKP Intercity zabezpieczyło na nią 383 mln złotych brutto. Docelowo ma dać 150 nowych miejsc pracy.

W czerwcu obecnego roku PKP Intercity ogłosiło przetarg na wykonawcę robót budowlanych związanych z modernizacją stacji postojowej Przemyśl Bakończyce.

- Swój udział w przetargu zgłosiło aż osiem podmiotów, z czego dwa to konsorcja kilku firm. Przetarg prowadzony był w trybie nieograniczonym. W dalszym etapie postępowania trwa analiza przedstawionych ofert - informuje zespół prasowy PKP Intercity.

Modernizacja stacji w Przemyślu stanowić będzie największą inwestycję infrastrukturalną przewoźnika. Mająca powstać w tym mieście nowoczesna myjnia ekologiczna to jeden z siedmiu takich obiektów, które planuje wybudować PKP Intercity. Do tej pory w ramach strategii inwestycyjnej, uwzględniającej także rozwój infrastrukturalny PKP Intercity uruchomiło w ubiegłym roku na stacji postojowej Warszawa Grochów pierwszą myjnię całoroczną. Od października działa myjnia sezonowa w Krakowie (powstała w zaledwie siedem miesięcy), a wkrótce ma zostać oddana do użytku myjnia we Wrocławiu.

- Rozbudowana stacja postojowa w Przemyślu umożliwi przede wszystkim rozwój regionu, m.in. poprzez zwiększenie zatrudnienia nawet do 150 osób. Ponadto modernizacja ta będzie miała także wpływ na dostęp do zwiększonej siatki połączeń - mówi Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.

Nowa, ekologiczna myjnia podniesie przede wszystkim standard utrzymania taboru oraz zminimalizuje oddziaływanie na środowisko naturalne.

Dzięki przebudowie przemyskiej stacji postojowej zoptymalizowany zostanie czas obsługi pojazdów. Poprawie ulegnie także gospodarka wodna obiektu. Możliwe będzie kompleksowe mycie taboru, podgrzewanie składów, a przede wszystkim usprawnienie pracy całej stacji Przemyśl Główny i dostosowanie jej do obsługi już posiadanych przez spółkę pojazdów, jak i nowoczesnego taboru, planowanego do zakupu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ogromna inwestycja kolejowa w Przemyślu. Chce ją realizować aż osiem podmiotów [WIZUALIZACJE] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto