MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Program "Czyste powietrze". - Sprawdzaj oferty, nie podpisuj od ręki - radzą urzędnicy z Przemyśla

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Eksperci apelują o dokładne oferty firmy oferujących usługi związane z programem "Czyste powietrze". Zwłaszcza dotyczy to ofert akwizytorów.
Eksperci apelują o dokładne oferty firmy oferujących usługi związane z programem "Czyste powietrze". Zwłaszcza dotyczy to ofert akwizytorów. Anna Kaczmarz/Polska Press
Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie - ostrzega Urząd Miejski w Przemyślu. Eksperci radzą, aby wybierać sprawdzonych wykonawców, uważać na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzać, co się podpisuje.

- Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu - informuje Urząd Miejski w Przemyślu.

Miejscy urzędnicy podpowiadają, w jaki sposób uniknąć pułapek przy korzystaniu z programu "Czyste Powietrze". Najczęściej zastawiane są przez nieuczciwym akwizytorów.

- Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny. Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów - ostrzega UM w Przemyślu.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty. Podpisując pełnomocnictwo, dajemy komuś prawo do dysponowania przyznaną nam dotacją.

- Oferta na zainstalowanie wyłącznie nowego źródła ciepła w budynku, który wymaga termomodernizacji, czyli docieplenia przegród, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, może skutkować wysokimi rachunkami za ciepło w okresie grzewczym - ostrzgają eksperci.

Miej na uwadze, że zestawienie: pompa ciepła i budynek nieocieplony, to najczęściej wysokie rachunki!

Program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie na docieplenie budynku z wymianą źródła ciepła poprzedzone audytem energetycznym – są to koszty kwalifikowane. Skorzystaj z takiej kompleksowej i w pełni korzystnej oferty programu „Czyste Powietrze”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Program "Czyste powietrze". - Sprawdzaj oferty, nie podpisuj od ręki - radzą urzędnicy z Przemyśla - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto