MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Nienadowej powstanie boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem [WIZUALIZACJE]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Powiat Przemyski zyska nowoczesne boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem przy Zespole Szkół w Nienadowej, dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w ramach programu "Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich". Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,4 mln zł, z czego 2,2 mln zł to środki z budżetu państwa, a pozostałą część stanowią środki własne i inne.

Dofinansowanie na sportowe marzenia

Powiat Przemyski ma powody do zadowolenia, gdyż jego wniosek o dofinansowanie budowy nowoczesnego obiektu sportowego przy Zespole Szkół w Nienadowej w gm. Dubiecko spotkał się z pozytywnym odzewem. Projekt ten wpisuje się w ramy programu "Olimpia", który ma na celu rozwój infrastruktury sportowej w Polsce. Jest to szczególnie istotne w kontekście obchodów 100-lecia pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, co dodaje przedsięwzięciu dodatkowego prestiżu.

Inwestycja ta nie tylko znacząco podniesie atrakcyjność sportową regionu, ale również stworzy lepsze warunki do wychowania fizycznego i treningu dla uczniów Zespołu Szkół w Nienadowej. Dzięki temu młodzi ludzie będą mieli możliwość rozwijania swoich pasji i talentów sportowych w nowoczesnych i bezpiecznych warunkach.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Finansowanie inwestycji

Całkowita wartość projektu budowy boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem wynosi 3,4 mlm zł. Jest to kwota, która pokrywa wszystkie zaplanowane wydatki związane z realizacją zadania. Dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 2,2 mln zł stanowi znaczącą część tej sumy, co świadczy o dużym zaangażowaniu rządu w rozwój infrastruktury sportowej na terenie Polski.

Pozostała część finansowania, czyli 1,2 mln zł, zostanie pokryta ze środków własnych i innych źródeł, co pokazuje, że lokalne władze również dostrzegają wartość i potrzebę inwestycji w rozwój sportu i rekreacji. Jest to przykład skutecznej współpracy między różnymi szczeblami administracji w celu realizacji ważnych projektów społecznych.

Nowoczesne boisko w Nienadowej

- Celem programu "Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:

  • budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;
  • budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

W Nienadowej powstanie boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem [...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto