Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl: Nowa atrakcja turystyczna gotowa do odkrycia. Czas na wyposażenie [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Przemyśl wzbogacił się o nową atrakcję turystyczną. Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl, po zakończeniu prac budowlanych przez firmę Texom, jest gotowe do odkrycia. Teraz przyszedł czas na wyposażenie.

Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl: Nowe miejsce edukacji i rekreacji

Budynek Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl ma pełnić różnorodne funkcje. Z jednej strony będzie miejscem edukacyjno-wystawienniczym z salami ekspozycji, z drugiej zaś - stanie się miejscem spotkań przy dobrej kuchni. Pawilon stanie się bazą wypadową do zwiedzania Twierdzy Przemyśl. Tutaj turyści będą mogli zapoznać się z historią przemyskich umocnień, obejrzeć filmy związane z trasą oraz zaplanować wycieczkę po fortach.

- Prace budowlano wykończeniowe zostały przez Texom zakończone, pozostaje kwestia wyposażenia multimedialnego, ale nie jest to przedmiotem naszej umowy - przekazała Magdalena Gardzielik z firmy Texom.

Multimedialna ekspozycja i miejsce wypoczynku

- W przyziemiu będzie multimedialna ekspozycja dotycząca Twierdzy Przemyśl, jej historii, genezy powstania itd., na pierwszym piętrze będzie się znajdować restauracja, sala kominkowa dla narciarzy i rowerzystów, kino 5D oraz dwie sale szkoleniowo-konferencyjne z ogródkiem - przekazał na Facebooku Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Centrum Dowodzenia Twierdza Przemyśl zagospodarowano w budynku, który w Przemyślu był znany jako "bunkier" lub "szkieletor". Prace obejmowały m.in. roboty murarskie, tynkarskie, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji elektrycznej, hydraulicznej i sanitarnej, wykonanie wentylacji i instalacji centralnego ogrzewania, montaż wind, a także instalacji fotowoltaicznych. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 1095 metrów kwadratowych.

Projekt "Razem zmieniamy Przemyśl"

Budowa Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl odbywa się w ramach projektu "Razem zmieniamy Przemyśl". Jednym z głównych inicjatorów takiej formy zagospodarowania obiektu na stoku jest Mirosław Majkowski, przemyski radny miejski klubu Wspólnie dla Przemyśla oraz przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.

Projekt został dofinansowany ze środków norweskich. Jego koszt to ponad 9 mln zł. Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl ma zostać udostępnione turystom jeszcze w tym sezonie, stając się nowym punktem na mapie atrakcji turystycznych Przemyśla.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto