Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Darmowe projekty domów do pobrania ze strony internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego [WIZUALIZACJE]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Projekt domu Castor.
Projekt domu Castor. GUNB
77 tys. razy pobierano z Internetu bezpłatne projekty domów przygotowane przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. W poniedziałek urzędnicy zamieścili cztery nowe, tym razem większych domów, o powierzchni 120, 150 i 180 metrów kwadratowych.

Budowa domu to zawsze spore koszty i to jeszcze na początku, na etapie projektowania. Aby nieco ułatwić prowadzenie inwestycji, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego publikuje bezpłatne projekty domów. Są one przygotowane przez wyłonione w konkursach pracownie architektoniczne, a każdy może je pobrać ze strony internetowej.

Darmowy projekt, nawet jeśli trzeba go nieco zmodyfikować pod konkretną działkę, to dla inwestora oszczędności nawet kilku tysięcy złotych. Dodatkowo udostępnione projekty zostały opracowane w ten sposób, aby łatwo je było adaptowac do własnych potrzeb.

Akcja cieszy się popularnością wśród osób budujących swój własny dom. Łącznie GUNB opublikował już 89 projektów, które zostały pobrane 77 tys. razy. W poniedziałek dołożono kolejne cztery, domów o powierzchni 120 i 180 metrów kwadratowych.

- Bezpłatne projekty domów do 70 metrów kw. cieszą się bardzo dużą popularnością, ale zdajemy sobie sprawę, że dla części indywidualnych inwestorów takie domy mogą być po prostu za małe. Rodziny wielodzietne szukają czegoś większego. Tym bardziej cieszę się, że na stronie GUNB pojawiły się kolejne cztery propozycje energooszczędnych domów o większej powierzchni. Jestem pewien, że będą one pobierane równie często, co wcześniejsze projekty – informuje Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

- Udostępniane projekty domów są przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby szerokiego grona przyszłych inwestorów. Każdy projekt można odpowiednio dostosować do danego regionu i jego specyfiki. Tutaj jest pełna dowolność – podkreśla Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Nowe projekty domów to:

  • Sebald – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m kw.
  • Sebald (wariant II) – nowoczesny dom dla 4-osobowej rodziny o powierzchni ok. 120 m kw.
  • Castor 180 – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m kw.
  • Castor 180 (wariant II) – duży, tradycyjny dom o powierzchni ok. 180 m kw.

Projekty zostały wybrane w konkursie. Jego założeniem było zaprojektowanie domu, który spełnia typowe oczekiwania 4-osobowej rodziny i zapewnia m.in. uniwersalność rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych, prostej realizacji czy optymalizacji kosztów budowy. Projekty miały także odznaczać się uniwersalną formą architektoniczną, która pozwala na łatwą adaptację budynku do lokalnych uwarunkowań przestrzennych.

Oznacza to, że udostępnione projekty architektoniczne domów mogą być dostosowane m.in. do obowiązujących przepisów czy potrzeb danej działki, które wynikają z lokalnych uwarunkowań przestrzennych. Nie ma zatem przeszkód, aby projekty były wykorzystywane na terenie całego kraju, np. na terenach górskich.

Aby skorzystać z projektów, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i pobrać projekt ze strony internetowej www.gunb.gov.pl/projekty-architektoniczno-budowlanez katalogu projektów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Darmowe projekty domów do pobrania ze strony internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego [WIZUALIZACJE] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto