Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gospodynie z gminy Żurawica pod Przemyślem w Pałacu Prezydenckim [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda przyjęła w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli gminy Żurawica w powiecie przemyskim na czele z wójtem Tomaszem Szeleszczukiem oraz członków gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie obfitowało w rozmowy i dyskusje na temat sytuacji w gminie i okolicach, działaniach lokalnego samorządu, rolników oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

Pierwsza Dama zaznaczyła, że to właśnie KGW są w wielu gminach motorem napędowym do działania, dla osób, które czują się wykluczone, zwłaszcza seniorów.

- Polityka senioralna w naszym kraju działa prężnie. Działania te prowadzone są przede wszystkim przez instytucje lokalne, samorząd oraz KGW. To z ich pomocą seniorzy się aktywizują, działają na rzecz lokalnej społeczności, a przez to czują się potrzebni - powiedziała.

Dodała jednocześnie, że KGW od pewnego czasu tworzą nie tylko panie, ale także panowie.

Gospodynie z gminy Żurawica pod Przemyślem w Pałacu Prezydenckim [ZDJĘCIA]

- Mężczyźni coraz częściej należą do Kół Gospodyń Wiejskich. Co więcej, obserwuję, że coraz więcej członków KGW, jest aktywnych zawodowo, co pozytywnie przekłada się na możliwości działania - powiedziała.

Agata Kornhauser–Duda podkreśliła, że jeszcze pełniąc rolę nauczyciela, była zdania, że należy rozwijać politykę senioralną, która umożliwia osobom starszym partycypację w społeczeństwie.

- To najlepsze lata na to, by spełniać marzenia i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Cieszę się, że także Koła Gospodyń Wiejskich mają w tym swój duży udział – zaznaczyła.

Gmina Żurawica oraz gminne KGW aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności. We wrześniu ubiegłego roku gmina Żurawica reprezentowała Podkarpacie podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie.

Na co dzień KGW działają lokalnie, aktywizując swoich członków oraz mieszkańców podczas wspólnych inicjatyw i wydarzeń. Koła Gospodyń Wiejskich z Żurawicy biorą udział w licznych konkursach, wydarzeniach kulturalnych, dożynkach oraz obchodach świąt.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele:

  • KGW Maćkowice,
  • KGW Orzechowce,
  • KGW Kosienice,
  • KGW im. św. Andrzeja Boboli w Żurawicy,
  • KGW Wyszatyce,
  • KGW Buszkowiczanki oraz KGW Batycze.
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gospodynie z gminy Żurawica pod Przemyślem w Pałacu Prezydenckim [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto