Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Przemyślu ma powstać szlak murali Twierdzy Przemyśl. Inicjatorzy szukają lokalizacji dla czterech dzieł

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Mural rodziny Bystrzyckich w centrum Przemyśla.
Mural rodziny Bystrzyckich w centrum Przemyśla. Norbert Ziętal
Zaplanowane zostało powstanie czterech murali. Ich tematem mają być mieszkańcy wielonarodowej monarchii Twierdzy Przemyśl. Maja one mieć walor promujący turystycznie obiekty forteczne z okresu I wojny światowej.

- W związku z realizacją projektu „Twierdza Przemyśl – dziedzictwo Narodów Europy Środkowej”, współfinansowanego z funduszy norweskich, którego jednym z elementów jest utworzenie Szlaku Murali Twierdzy Przemyśl zwracamy się do mieszkańców naszego miasta, właścicieli wspólnot mieszkaniowych o wskazanie obiektów ze ścianą szczytową, na której moglibyśmy wykonać malowidła ścienne - informuje Mirosław Majkowski, przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.

Tematem murali będą mieszkańcy wielonarodowej monarchii Twierdzy Przemyśl. Projekty zostaną wykonane przez jarosławskiego artystę Eliasza Dyrowa, który na koncie ma wiele udanych realizacji murali w naszym regionie.

- Szlak murali będzie obejmował cztery obiekty, które następnie zostaną połączone w interaktywną mapę szlaków. Łącznie stworzone zostaną trzy szlaki tematyczne wraz z opisem, a także historią przemyskiej twierdzy. Wierzymy, że murale nie tylko ozdobią przestrzeń naszego miasta, wpłyną na wzrost atrakcyjności turystycznej Przemyśla, ale także przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat lokalnej historii naszego regionu - dodaje M. Majkowski.

Chętni właściciele wspólnot mieszkaniowych mogą się kontakt telefoniczny z Karolina Cynkar z ZGFTP, tel. 502 066 917, lub mailowo: [email protected].

W ciągu ostatnich lat w Przemyślu powstało kilka murali nawiązujących m.in. do historii tego miasta lub osób z nim związanych. To choćby murale poświęcone Orlętom Przemyskim czy zasłużonej dla miasta i Polski rodzinie Bystrzyckich.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Przemyślu ma powstać szlak murali Twierdzy Przemyśl. Inicjatorzy szukają lokalizacji dla czterech dzieł - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto