Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejny etap budowy kanalizacji w Maćkowicach w gminie Żurawia [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W Maćkowicach w gminie Żurawica ruszyła budowa kolejnego odcinka kanalizacji.
W Maćkowicach w gminie Żurawica ruszyła budowa kolejnego odcinka kanalizacji. UG w Żurawicy
Wykonawcy został przekazany plac budowy pod wykonanie kolejnych pięciu kilometrów sieci kanalizacyjnej w Maćkowicachw gminie Żurawica. Inwestycja obejmie ponad 60 nowych przyłączeń, od maćkowickiej szkoły podstawowej do posesji o numerze 106, wraz z czterema kompletami kolektorów grawitacyjnych i tyloma samymi przepompowniami ścieków wraz z wyposażeniem i infrastrukturą towarzyszącą.

Kilka dni wcześniej wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk podpisał z właścicielem firmy Hydrotech Piotrem Seredą umowę na realizację tego zadania.

- Przeworska firma na sfinalizowanie go ma cztery miesiące, tak więc następnego, jakże ważnego dla maćkowiczan odcinka kanalizacji sanitarnej spodziewać się możemy jeszcze przed wakacjami - informuje Agata Godos z Urzędu gminy w Żurawicy.

Inwestycja ma kosztować ponad 2 mln złotych. Realizowana jest dzięki pozyskanej przez gminę Żurawica dotacji w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Otrzymane wsparcie w wysokości 1.627.015,23 zł pozwoliło na realizację kolejnego etapu projektu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami ścieków w Maćkowicach”.

Umowę na dofinansowanie inwestycji przez Samorząd Województwa Podkarpackiego wójt gminy sygnował wraz z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem w listopadzie ubiegłego roku). Wówczas wójt Tomasz Szeleszczuk podkreślał, iż zapewnienie mieszkańcom Maćkowic dostępu do sieci kanalizacji sanitarnej jest jednym z jego priorytetów. W ostatnich latach konsekwentnie i z powodzeniem realizuje swoje założenie i choć do pełni szczęścia (zamknięcia zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w tej miejscowości) jeszcze nieco brakuje, realizacje kolejnych etapów przedsięwzięcia pozwalają na znacznie śmielsze niż przed laty spojrzenie w przyszłość.

– Realizacja tego typu zadań powinna być już standardem w XXI wieku, jednak wciąż nim nie jest. Maćkowice są ostatnią miejscowością na terenie naszej gminy, w której nie ma jeszcze kompletnej sieci kanalizacyjnej, ale dzięki wspaniałej współpracy z władzami województwa, dzięki środkom z urzędu marszałkowskiego, udało się nam wybudować w pierwszym etapie sieć kanalizacyjną, biegnącą do budynku szkoły w Maćkowicach, natomiast w kolejnym etapie będziemy mogli zamknąć to zadanie inwestycyjne na poziomie około 70 procent skanalizowania tej miejscowości – mówił podczas podpisania umowy na dofinansowanie wójt gminy Tomasz Szeleszczuk.

W Maćkowicach w gminie Żurawica ruszyła budowa kolejnego odcinka kanalizacji.

Kolejny etap budowy kanalizacji w Maćkowicach w gminie Żuraw...

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto